Krosno Odrzańskie Szkoła Podstawowa

Patrzysz na wiadomości wyszukane dla frazy: Krosno Odrzańskie Szkoła Podstawowa

Temat: Joanna Brodzik
Urodziła się 11 stycznia 1973 roku w Krośnie Odrzańskim. Skończyła szkołę podstawową w Lubsku oraz liceum w Zielonej Górze. W Warszawie ukończyła PWST, czyli Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. W 2004 roku dostała nagrodę dla najlepszej aktorki komediowej, a także „Wiktora” za rolę w serialu „Kasia i Tomek”. W tym roku została nagrodzona Telekamerą w kategorii najlepsza aktorka. Otrzymała również tytuł „Najpiękniejsza 2006” nadany przez magazyn „Viva”. Zagrała m.in. w:
„Ogniem i mieczem”
„ Kasia i Tomek”
„Nigdy w życiu”
„Magda M”
„Jasne błękitne okna”
A użyczyła swojego głosu bohaterom:
„Garfielda”
„Artura i Minimków”
„Eragona”
„Garfielda 2”
Temat: Joanna Brodzik
Joanna Brodzik (ur. 11 stycznia 1973 w Krośnie Odrzańskim) – polska aktorka.

Jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubsku oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 7 w Zielonej Górze. W 1996 r. ukończyła warszawską PWST.

W 2003 roku otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki komediowej na IV Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście, a w 2004 dostała nagrodę „Wiktora” dla najlepszej aktorki za rolę w serialu Kasia i Tomek. Była laureatką konkursu "Z Cinema do Cannes". W 2006 r. odcisnęła swoją dłoń na Bursztynowej Promenadzie Gwiazd podczas Festiwalu Gwiazd w Gdańsku. W 2007 r. została nagrodzona Telekamerą w kategorii Najlepsza Aktorka. W tym samym roku otrzymała tytuł "Najpiękniejsza 2006" przyznany przez dwutygodnik "Viva!" oraz "Kobieta Roku Glamour 2006" w pierwszej polskiej edycji konkursu na "Kobietę Glamour" organizowanym przez miesięcznik "Glamour"

W telewizyjnej "Dwójce" w wiosennej ramówce będzie można zobaczyć jej autorski program "Dookoła siebie". To już drugi autorski program aktorki, wcześniej prowadziła 10 odcinkowy cykl "Ona czyli ja" w TVN Style.
Temat: Świetlica Środowiskowa - zajęcia w terenie
Poniedziałek 10 kwietnia 2006 roku dla dzieci z Świetlicy Środowiskowej w Krośnie Odrzańskim był pełen wrażeń i nauki. Dzień ten od godziny 15,30 dzieci spędziły w Ośrodku Jazdy Konnej 'EMBARGO' w Gostchorzu, w tym samym ośrodku, w którym odbywa się ulubione przez dzieci i rodziców 'LATO Z KOŃMI', u Pana Wojciecha Kamińskiego.
Dzieci brały udział w różnych konkurencjach, zwiedziły ścieżkę dydaktyczną związaną z przyrodą, mini zoo i jeździły konno pod okiem instruktora.
Przy ognisku odpoczywano, rozmawiano i pieczono kiełbaski.
Było to kolejne z zajęć praktycznych w terenie przeprowadzone przez Świetlicę.
Co kryje się pod dwoma słowami Świetlica Środowiskowa?
A mianowicie jej wspaniali opiekunowie Pani Danuta Jasińska, Pani Teresa Nowak, Panie Kanducka, Barszczowska, Dębicka oraz młodzieżowy wolontariat ze szkół Ponadgimnazjalnych a także z ostatniej klasy gimnazjum.
Zajęcia w świetlicy odbywają się popołudniu dwa razy w tygodniu, są także wyjścia w teren i wycieczki. W zajęciach uczestniczy około 25 do 30 dzieci z rodzin, które potrzebują wsparcia wychowawczego z rozmaitych przyczyn. Dzieci są z różnych szkół podstawowych, a zajęcia z nimi sprowadzone według planu ramowego. Bardzo duży nacisk kładzie się na poznanie historii i teraźniejszości Krosna Odrzańskiego i okolic. Praca bardzo często odbywa się w przez zabawę i w terenie gdyż dzieci lepiej przyswajają wiedzę w praktyce. Opiekunowie starają się pokazać dzieciom spojrzenie obywatelskie i zachęcić do jakichkolwiek społecznych i samodzielnych działalności.
Młodzieżowy wolontariat bardzo angażuje się przy pracy z dziećmi, przez co ci młodzi ludzie również się uczą, a niewykluczone, że przejmą kiedyś pałeczkę i podejmą wyzwanie, jakim jest pomoc innym.
Świetlica częściowo jest finansowana z Urzędu Miasta, posiada szeroko rozbudowaną sieć osób życzliwych, są to miedzy innymi specjaliści, którzy uczestniczą w pogadankach szkoleniowych.
Całość nie kojarzy się ze szkołą, aczkolwiek jest możliwość odrabiania lekcji gdzie wolontariat pomaga udzielając darmowych korepetycji.
Z okazji tysiąclecia miasta była prowadzona akcja dydaktyczna, co przyczyniło się do kilkukrotnego zwiększenia wiedzy u dzieci o Krośnie Odrzańskim. Wszyscy opiekunowie Świetlicy i wiele osób, które z nimi współpracują działają na rzecz dzieci z potrzeby serca, bo jakże wspaniałym podziękowaniem jest uśmiech na twarzy dziecka wie ten, kto z dziećmi i dla dzieci pracował.
„Dajmy innym dzieciom takie dzieciństwo, jakie byśmy chcieli dla naszych dzieci”.Temat: gmina z ,,klasą"-słowniki w dłonie
Czytam na stronie prowadzonej przez gminę o sporcie w szkołach i...skóra mi cierpnie!
Litości-urzednicy,władzo, słowniki ortograficzne w dłonie. Ludzie ,,czytajooo i kumajooo" i wstydzą się za was.Gdzie cenzura?

Strona 1 z 2

16.10.2008 w Hali Sportowo-Widowiskowej OLIMPIA w Babimoście odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży województwa lubuskiego w ramach: „Lubuskiej Olimpiady Młodzieży” za rok szkolny 2007/2008. Na uroczystość przybyli nauczyciele wychowania fizycznego, dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponad gimnazjalnych a także przedstawiciele samorządów gminnych, miejskich i powiatowych. Wyróżnienia otrzymały pierwsze szóstki w każdej kategorii. Gości i młodzież gimnazjum uczestniczącą w uroczystości powitał Burmistrz Babimostu Bernard Radny oraz Prezes Lubuskiego Szkolnego Związku Sportowego „Ziemia Lubuska” Zbigniew Bermes. Program uświetnił występ folklorystycznej kapeli koźlarskiej złożonej z uzdolnionej muzycznie młodzieży Nowego Kramska, Podmokli i Lasek. Podsumowanie prowadził Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście Zdzisław Krupa.

Podsumowanie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży '2008

Strona 2 z 2
W kategorii gimnazjów klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:
I miejsce Gimnazjum w Babimoście a kolejne miejsca zajęły Gimnazjum nr 3 w Żarach, Gimnazjum w Sulęcinie, ZS w Sulechowie, Gimnazjum w Rzepinie i PG nr 1 w Gubinie. Sklasyfikowano 106 gimnazjów.

W klasyfikacji generalnej szkół ponad gimnazjalnych kolejność była następująca: I miejsce Liceum Ogólnokształcące w Żarach, a miejsca kolejne zajęły: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku, I Liceum Ogólnokształcące w Sulęcinie, Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie i Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wlkp. W tej kategorii sklasyfikowano 67 szkół.

W klasyfikacji generalnej powiatów: zwyciężyły: Żary, przed powiatem Zielona Góra /ziemski/, Żaganiem, Krosnem Odrzańskim, Nową Solą i Świebodzinem.

W klasyfikacji generalnej miast zwyciężyły Żary, przed Zieloną Górą, Sulechowem, Gorzowem Wlkp. Gubinem i Świebodzinem.

W klasyfikacji generalnej gmin zwyciężył Babimost, kolejne miejsca zajęły: Rzepin, Drezdenko, Trzciel, Korzuchów i Witnica.

Pamiątkowe gadżety z rąk Burmistrza Bernarda Radnego otrzymali także członkowie zarządu Lubuskiego Szkolnego Związku Sportowego.

«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

WSTECZTemat: Mundial i Euro ,ponadto nowoczesne boisko w kazdej gminie ??

Uprzejmie informuję, że 10.01.2008r w Ministerstwie Sportu i Turystyki odbyło się spotkanie konsultacyjne kierownictwa ministerstwa z przedstawicielami województw w ramach wdrażania wieloletniego programu "Boisko w mojej gminie".

Celem programu jest powstanie boisk ze sztuczną murawą, oświetleniem, szatniami w każdej gminie do 2012 roku. Koszt jednego boiska wyniesie ok.1 mln.zł. Program będzie realizowany we współpracy z samorządami gmin, których wkład finansowy własny wyniesie minimum 13,4% ogólnych kosztów budowy boiska tj.ok.134.000 zł. Jednocześnie gmina musi wskazać lokalizację obiektu na uzbrojonym terenie / woda, ścieki, energia elektryczna/.Zainteresowane gminy otrzymają szczegółowy program, który aktualnie opracowywany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W związku z powyższym bardzo proszę o przesłanie w trybie pilnym tj.do dnia 28 stycznia 2008 r. pisemnej deklaracji budowy boiska na terenie Państwa gminy z podaniem roku rozpoczęcia inwestycji 2008r, 2009r, 2010r, 2011r. Informację prosimy przesłać na adres Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego Zielona Góra ul. Podgórna 7 Departament Edukacji, Kultury i Sportu.


Wykaz Gmin z terenu Województwa Lubuskiego , które w 2008 roku zadeklarowały swój
udział w Programie "Moje boisko – Orlik 2012".

1. Urząd Gminy w Deszcznie
lokalizacja inwestycji: Bolemin (przy Szkole Podstawowej),

2. Urząd Gminy w Dąbiu
lokalizacja inwestycji: Dąbie (przy Gimnazjum),

3. Urząd Miasta i Gminy w Międzyrzeczu
lokalizacja inwestycji: Międzyrzecz Os.Kasztelańskie, (miejski kompleks sportowy-hala, basen, obok Szkoła Podstawowa Nr3 i Gimnazjum),

4. Urząd Miejski w Kożuchowie
lokalizacja inwestycji: Kożuchów ul. Zielonogórska (stadion miejski, obok Szkoła Podstawowa i Gimnazjum),

5. Urząd Miejski w Słubicach
lokalizacja inwestycji: Słubice (przy Szkole Podstawowej Nr3),

6. Urząd Miejski w Dobiegniewie
lokalizacja inwestycji: Dobiegniew (obok Szkoła Podstawowa),

7. Urząd Miejski w Strzelcach Krajeńskich
lokalizacja inwestycji: Strzelce Krajeńskie ul. Popiełuszki/PCK ( przy Szkole Podstawowej),

8. Urząd Miejski w Sulęcinie
lokalizacja inwestycji: Sulęcin ul. Polskich Olimpijczyków (przy Szkole Podstawowej do której uczęszczają dzieci z miasta oraz 10 okolicznych wsi),

9. Urząd Miejski w Lubniewicach
lokalizacja inwestycji: Lubniewice ul. Jana Pawła II (przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum),

10. Urząd Miejski w Świebodzinie
lokalizacja inwestycji: Świebodzin Os. Łużyckie (przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6),

11. Urząd Gminy w Zaborze
lokalizacja inwestycji: Zabór ul. Akacjowa (przy Szkole Podstawowej),

12. Urząd Gminy w Pszczewie
lokalizacja inwestycji: Silna, wiejski teren rekreacyjno/sportowy,

13. Urząd Gminy w Lipinkach Łużyckich
lokalizacja inwestycji: Lipinki Łużyckie, Os. Kolejowe (przy kompleksie sportowym LZS, Szkole Podstawowej i Gimnazjum oraz Przedszkolu),

14. Urząd Miejski w Sławie
lokalizacja inwestycji: Sława (przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych),

15. Urząd Miasta i Gminy w Szlichtyngowej
lokalizacja inwestycji: Szlichtyngowa ul. Ogrodowa (przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum oraz Przedszkolu),

16. Urząd Miejski w Gorzowie Wlkp.
lokalizacja inwestycji: Gorzów Wlkp. (wybór przy Zespole Szkół),

17. Urząd Miejski w Żaganiu
lokalizacja inwestycji: Żagań ul.Wojska Polskiego1(przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2).

18. Urząd Miejski w Kargowej
lokalizacja inwestycji: Kargowa (przy Szkole Podstawowej),

19. Urząd Miejski w Babimoście
lokalizacja inwestycji: Babimost ul. Żwirki i Wigury 10a (przy Zespole Szkół Publicznych-SPiG oraz Centrum Sportu i Rekreacji),

20. Urząd Miejski w Sulechowie
lokalizacja inwestycji: Sulechów ul. Piaskowa 52 (przy Zespole Szkół),

21. Urząd Miejski w Krośnie Odrzańskim
lokalizacja inwestycji: Krosno Odrz. ul. Moniuszki (przy Zespole Szkół-SPiG),

22. Urząd Miejski w Gubinie
lokalizacja inwestycji: Gubin ul. Racławicka 2 ( przy Zespole Szkół-SPiG)

23. Urząd Gminy w Lubrzy
Lokalizacja inwestycji: Lubrza os. Szkolne (na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy Zespole Szkół Samorządowych),

24. Urząd Gminy w Brodach
Lokalizacja inwestycji: Brody ul. Kilińskiego 11 (przy Zespole Szkół-SPiG),

25. Urząd Gminy w Trzebielu
Lokalizacja inwestycji: Trzebiel (przy Zespole Szkół-SPiG),

26. Urząd Gminy w Żaganiu
Lokalizacja inwestycji: Tomaszowo (przy Zespole Szkół-SPiG),

27. Urząd Miasta i Gminy w Drezdenku
Lokalizacja inwestycji: Drezdenko ul. Portowa (przy Zespole Szkół-SPiG),

28. Urząd Miejski w Nowej Soli
Lokalizacja inwestycji: Dzielnica Stare Żabno ul. Południowa (kompleks sportowo-rekreacyjny Kacza Górka, w pobliżu Szkoła Podstawowa nr 5).

Nie wiem może sie mylę ale obiecano że wniosek zostanie złożony a później zapewniono że złożono. Ale nas nie ma.Temat: 60 lat Szkoły Ponadgimnazjalnej w Krośnie /O
W dniu 09 czerwca 2006 w naszym mieście miało miejsce historyczne wydarzenie. Z okazji 60-lecia istnienia szkoły przy ulicy Szkolnej 1 w Krośnie Odrzańskim odsłonięto tablicę pamiątkową przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych a szkołę nazwano imieniem Władysława Broniewskiego.
Główne uroczystości rozpoczęto o godzinie 10.00 Mszą Świętą w Kościele Mariackim Parafii pod wezwaniem Świętej Jadwigi. W asyście honorowej kompanii reprezentacyjnej wojska, naszego miasta, wprowadzono do kościoła sztandary wśród nich miejsce zajął sztandar Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, który to w czasie mszy poświęcił Ksiądz Biskup Ordynariusz Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej dr Adam Dyczkowski.
Z kościoła uroczystość przeniosła się pod budynek szkoły gdzie odsłonięto tablicę.

(Cytat z ulotki informacyjnej wydanej z okazji 60 lat szkoły w Krośnie Odrzańskim) „Budynek, w którym obecnie mieści się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych wybudowany został w I połowie XIX wieku i od początku związany był z oświatą. 10 września 1945 r. uruchomiono pierwszą szkołę w powojennym Krośnie. W roku szkolnym 1956/46 grono pedagogiczne liczyło 7 nauczycieli szkoły podstawowej (Julian Kuśnierz – pierwszy dyrektor; Antonina Kuśnierz; Ignacy Baniewicz; Maria Pleszkun; Zuzanna Turska; Katarzyna Wimońć; Edward Zimordo, oraz 6 nauczycieli na etacie szkoły średniej: Józef Bojarski; Jan Pleszkun; Irena Krawiec; Jadwiga Łyczakowska; Alina Napsuto; Adam Tokarz.
W swojej powojennej historii szkoła przechodziła różne zmiany organizacyjne.
- 1946-1948: Miejskie Koedukacyjne Gimnazjum i Liceum w Krośnie nad Odrą;
- 1949-1956: Państwowa Szkoła Ogólnokształcąca Stopnia Podstawowego i Licealnego w Krośnie Odrzańskim;
- 1956-1964: Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące w Krośnie Odrzańskim;
- 1964-1966: Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Krośnie Odrzańskim;
- 1966-1978: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krośnie Odrzańskim;
- 2002-2006: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim;
- 9 czerwca 2006: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim im. Władysława Broniewskiego.
Przez kilka lat pracowali w tej szkole obecnie prof. dr hab. Lucjan Agapow – biolog, autor cennych prac z ochrony przyrody oraz prof. zw. dr hab. Edward Pogański –wybitny językoznawca, redaktor słowników ortograficznych.
Obecnie w 12 klasach LO uczy się 326 uczniów; 9 klasach LP – 249 uczniów; w 2 klasach TH – 64 uczniów; w jednej klasie TZ – 20 uczniów; w 9 klasach ZSZ – 193 uczniów.
W szkole funkcjonują: Klub Europejski, Kółko Teatralne, Klub Recenzenta, gazetka szkolna, pozalekcyjne zajęcia sportowe.
Obecnie zatrudnionych jest 59 nauczycieli”.
Dalsze uroczystości odbyły się w porcie nad Odrą gdzie nastąpiło przekazanie Sztandaru Szkole ufundowanego przez mieszkańców naszego miasta.
Było to święto wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły.Temat: Na misję po zas. sł. w. oraz inne obietnicePo zakończeniu zasadniczej służby wojskowej żołnierz będzie mógł wyjechać na misję. Jest to nowość wprowadzona kilka tygodni temu. Do tej pory wyjeżdżać mogli jedynie żołnierze zawodowi

Polska armia się przeobraża. Nasze wejście do NATO narzuca nam zachodnie standardy i zmierza do uzawodowienia wojska. Liczba żołnierzy zasadniczej służby wojskowej będzie systematycznie malała na korzyść żołnierzy zawodowych.

W armii coraz mniej potrzeba sprawnych osób, które potrafią jedynie stać na baczność. Armia chce przyjmować osoby już wyszkolone w konkretnych dziedzinach (np. nurków, skoczków spadochronowych, krótkofalowców, jeźdźców konnych). Nowością w tegorocznym poborze (trwa on od poniedziałku) są cywilne kursy (np. na prawo jazdy kategorii D plus E - samochód ciężarowy z przyczepą) organizowane przed wcieleniem do jednostki na koszt Ministerstwa Obrony Narodowej. Chęć wzięcia udziału w takim kursie trzeba zgłosić podczas poboru. Jeżeli WKU zakwalifikuje kandydata na taki kurs, dostanie on stosowne skierowanie. Dopiero po skończeniu kursu poborowy jest kierowany do właściwej jednostki.

Specjalistyczne kursy (np. obsługi maszyn inżynieryjnych) poborowi mogą też przechodzić w wojskowych ośrodkach szkolenia. Zaświadczenia o skończeniu takich kursów mogą być potem przydatne w cywilu. Warto też wiedzieć, że służba w (jednostkach powietrzno-desantowych jest znakomitym przygotowaniem do pracy w agencjach ochrony, (w jednostkach chemicznych może być przydatna do pracy w pożarnictwie, a służba w charakterze (sanitariusza - w służbie zdrowia. Podczas poboru niektóre wojskowe komendy uzupełnień (WKU) wręczają ulotki z wykazem proponowanych przez MON kursów wraz wykazem jednostek, do których po ukończeniu tych kursów poborowy może trafić.

Radykalnie zmieniają się proporcje w wykształceniu wcielonych: na przykład we Wrocławiu w roku 2001 tylko 28 proc. szeregowych miało wykształcenie średnie, a 30 proc. podstawowe, w roku 2004 średnie wykształcenie miało już 58 proc. młodych żołnierzy, a podstawowe zaledwie dwa.

Żołd i zarobek

Żołd szeregowego zasadniczej służby wojskowej to 150 zł miesięcznie. Oprócz niego żołnierzowi należy się umundurowanie (buty po służbie może sobie zatrzymać), strój sportowy i zakwaterowanie z wyżywieniem. Mundur polowy powinien być wymieniany żołnierzowi na czysty co dwa tygodnie. Należy mu się też 300 g proszku do prania. Natomiast na odchodne ze służby armia wypłaca 824 zł.Znacznie lepszy zarobek czeka żołnierza na misjach - to nowość wprowadzona kilka tygodni temu. Na misje mogą wyjeżdżać tylko tzw. żołnierze nadterminowi. To ci, którzy zdecydowali się zostać w wojsku jeszcze po skończeniu służby zasadniczej. Dlaczego? Po to, by za granicę wysyłać żołnierzy już wyszkolonych. Do tej pory jeździć na misje mogli tylko żołnierze zawodowi. Zarobek szeregowca to 700 dolarów, a jeśli misja jest w strefie wojny, żołnierz dodatkowo dostaje za każdy dzień pobytu siedem dolarów. Obecnie wojska polskie stacjonują w Bośni i Hercegowinie, w Kosowie, Syrii, Libanie, Pakistanie (pomagają ludności po trzęsieniem ziemi), Afganistanie, Iraku.

Zamienić mundur na... mundur

Ostatnio wzrosła możliwość zaliczenia służby wojskowej w policji i dostania tam pracy po zakończeniu służby. Do niedawna było to możliwe tylko w oddziałach warszawskich, a teraz także w: Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Bydgoszczy. Łącznie przygotowano 3,1 tys. miejsc.

Chęć pracy w policji trzeba zgłosić przedstawicielowi WKU podczas poboru. Później kandydaci mogą zgłaszać się we wszystkich komendach wojewódzkich policji w kraju. Służba w policji zamiast w wojsku trwa nie 9, ale 12 miesięcy. Za to żołd jest zdecydowanie wyższy i wynosi 450 zł. Są jednak warunki: kandydat na żołnierza-policjanta musi mieć wykształcenie co najmniej średnie, nie może być karany, musi przejść odpowiednie testy (głównie psychofizyczne oraz wywiad sprawdzający motywacje kandydata), a następnie przeszkolenie.

Natomiast żołnierz zasadniczej służby wojskowej, który skończył co najmniej gimnazjum i ma odpowiednie przygotowanie zawodowe, po odbyciu tej służby może starać się o pracę w korpusie szeregowych zawodowych. Chęć taką kandydat powinien zgłosić dowódcy swojej jednostki.

Dla każdego coś...

Coraz więcej jednostek wojskowych, które cieszą się bardzo dobrą opinią, staje się jednostkami typowo zawodowymi. W nich już żołnierzy zasadniczej służby wojskowej nie ma. Tak stało się np. z 18. Batalionem Desantowo-Szturmowym w Bielsku-Białej. Nadal jednak ewentualni kandydaci na komandosów mogą szkolić swą sprawność w krakowskiej 6. Brygadzie Desantowo-Szturmowej lub w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Lubiącym patrzeć w niebo polecić można 69. Leszczyński Pułk Przeciwlotniczy, a ceniącym perfekcję i niebojącym się ryzyka - 1. Brygadę Saperów w Brzegu. Kierowcom polecane są zwłaszcza 17. Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu, gdzie trafiły nowo zakupione fińskie transportery, 17. Brygada Kawalerii Pancernej w Świętoszowie czy 10. Brygada Logistyczna z Opola. Miłośników chemii chętnie przyjmie Brodnicki Pułk Chemiczny (w Brodnicy koło Torunia), natomiast nurków - Flotylla Okrętów w Gdyni. Poborowych mających smykałkę inżynieryjną chętnie przyjmą bataliony przeznaczone do ratownictwa - w Brzegu, Głogowie, Krośnie Odrzańskim, Dęblinie.

M. Maciejewski


© Inspiracje Ślubne- komentsy design by e-nordstrom